Arhitektuurne lahendus

Välisilme planeerimisel on lähtutud ajatust stiilist, mille tulemusel valmivad lihtsad ja prestiižsed ridaelamud. Välisviimistluses on kasutatakse silikaatkrohvi ja puitvooderduse imitatsiooniga tsementkiudplaate. Maja ees sissepääsude kohal, kui ka hoovis terrasside kohal, on varikatused. Ridaelamu projekteerimisel on valitud kaasaegsed, kvaliteetsed ja kestvad materjalid. Elutoad, terrassid ja aia-alad on paigutatud tänavast eemale ning päeva- ja õhtupäikese poole. Iga kinnistu on kolmest küljest heki ja võrkaiaga piiritletud, võrkaed eraldab ka boksidevahelisi aedasid.

Läbimõeldud ja funktsionaalsed planeeringud

Hingega läbi mõeldud planeeringud, kus igale detailile on pööratud tähelepanu. Ruumide jaotus on üksikasjalikult üle vaadatud sisekujundaja poolt. Ridaelamute kavandamisel on pööratud tähelepanu privaatsuse loomisele – eraldatud sissepääsud, boksidevahelised terrassid on kergseinaga eraldatud ning aia kasutusalade vahel on paigaldatud võrkaed. Ridaelamubokside planeeringutes leiab nii saunaga lahendusi, kui ka ilma. Tubadesse on kavandatud nišše mööblile ning igal boksil on mahukas panipaik eluks vajalike esemete paigutamiseks. Vannitubade ja esikute laed on viimistletud kipsripplaed, kuhu on paigaldatud ka süvistatud LED valgustid. Ehituse algstaadiumis kuulame ära varajaste ostjate soovid ning võimalik planeeringut kohendada enda elustiilile veel paremini sobivaks.

Helikindlus

Ridaelamu bokse eraldavad üksteisest müra summutavad massiivsed kivibetoonseinad, magamis- ja eluruume ning pesu- ja magamisruume eraldavad helikindlad konstruktsioonid. Vahelagedes on õõnespaneelide peale paigaldatud mürasummutusplaadid ja valatud täiendav betoonikiht. Hoones on kasutatud helisummutavaid kolmekordseid klaaspakette ja boksidele on projekteeritud välismüra isoleeriv sundventilatsiooni süsteem.

Ehituskonstruktsioonid

Hoone rajatakse madalvundamendile. Hoone välis- ja kandvateks seinteks kasutatakse õõnesbetoonplokke. 1.korruse põrandad on 150mm soojustusega pinnasel betoonpõrandad (betoonplaadi paksus 80mm). Vahelae konstruktsiooniks on õõnesbetoonpaneelid, millede peale paigaldatakse 30mm isolatsiooniplaat ja 70mm betoonpealevalu. Bokside vahelised seinad on laotud 240mm paksustest täisbetoneeritud õõnesbetoonplokkidest, mis tagab tavapärasest kõrgema helipidavuse. Välisseinte soojustuse paksus on 200mm ja katusel keskmiselt 350mm. Katusekatteks kasutatakse SBS katusekatet. Bokside sisesed tubade vahelised seinad on isoleeritud mineraalvillaga terasprofiilidel kergseinad. Ridaelamutele paigaldatakse kolmekordse klaaspaketiga PVC aknad. Trepid on avatud- kandekonstruktsioon valgeks värvitud siksak lehtmetall, astmed saare puidust, trepipiire värvitud metallist ja saare puidust käsipuuga. Erandina boksides, mille trepi all paikneb wc, on trepp lahendatud kinniste astmetega ja külgneb kergseinadega, kuhu on paigaldatud saare puidust käsipuud.

Küte

Iga boksi tehnoruumis asub gaasikatlaga soojasõlm, mis on ühendatud piirkondlikku gaasivõrku. Ruumide kütmine on lahendatud vesipõrandaküttega. Ruumide temperatuure on võimalik reguleerida ruumipõhiste termostaatidega. Otsa tee 1, 3, 5 ja 7 ridaelamud kuuluvad ökonoomsesse energiaklassi B.

Ventilatsioon

Kõikides boksides on efektiivne soojustagastusega sundventilatsioon, mida saab ridaelamuboksi põhiselt juhtida. Köögikubude tarbeks on eraldi väljavisketoru läbi šahti katusele.

Elektripaigaldised

Boksidesse paigaldatakse elektrikilbid, kus on rühmakaitsmed, ning nõrkvoolukaablite jaotus ning ruum andmeside aktiivseadmetele. Tubadesse paigaldatakse vähemalt kolm vooluvõtu kohta, pistikupesade asukohad arvestavad köögimööbli funktsionaalset paigutust. Bokside pesuruumidesse ja ripplagedega esikutesse paigaldatakse süvistatud LED valgustid. Terrassidele on paigaldatud pistikupesa. Ridaelamutesse paigaldatakse andmesidesüsteemid ning valvesignalisatsiooni valmidus (kaabeldus 1.korruse ruumides ja 2.korrusel sõrmistiku jaoks kaabeldus). Televisiooni ja sideteenuste pakkuja on Otsa tee ridaelamutes Levikom Eesti OÜ (www.levikom.ee).

mati

Küsige lisainfot

Mati Meier
Kinnisvara müügijuht
Tel: +372 550 3550
mati